stelaże krzeseł

Stelaże krzeseł – jakie wybrać?

Urządzając wnętrze, dbasz o każdy szczegół i chcesz, aby Twój dom był nie tylko stylowy, ale również funkcjonalny i komfortowy. Wybór krzeseł do kuchni, czy jadalni może w znacznym stopniu przyczynić się do uzyskania pożądanych skutków. Kierując się wygodą własną i Twoich gości dobrze rozważ jakie stelaże krzeseł wybrać. Różnią się one między sobą nie tylko designem, ale także użytecznością.

Czy różnią się między sobą stelaże krzeseł? Producent krzeseł odpowiada.

W naszej firmie produkującej drewniane meble, znajdziesz stelaże krzeseł surowe oraz stelaże krzeseł typu sklejka. Surowe stelaże do krzeseł są o tyle funkcjonalne, że swobodnie możesz dobrać do nich wypełnienie i tapicerkę odpowiadające Twoim potrzebom i pasujące do wnętrza Twojego domu.
Surowe stelaże krzeseł różnią się między sobą. Powinniśmy dobierać stelaże krzeseł do stołu, gdyż dzięki temu zapewnimy sobie wygodę. Dlatego należy zwrócić uwagę, na:

Wysokość stelaża do krzesła

 

(od 97 do 107 cm). To, jak wysokie będą stelaże krzeseł, będzie rzutować na ich kompatybilności ze stołem. Dobrze dobrane krzesła powinny mieć siedzisko umieszczone około 30 cm od blatu, co jednocześnie powinno stanowić 40-45 cm od podłogi.

Stelaże krzeseł – szerokość

(od 37 do 45 cm). Jest to ważny parametr, który pozwoli Ci umieścić krzesła przy stole, tak aby uniknąć problemu z ich wysuwaniem. Warto zwrócić uwagę również na miejsce ulokowania nóg od stołu, gdyż mogą one kolidować z krzesłami nieodpowiedniej szerokości. W tym przypadku miarka, będzie Twoim dobrym przyjacielem.

Głębokość siedziska krzesła

(od 37 do 44 cm). Tutaj przede wszystkim kieruj się swoją wygodą i szerokością stołu. Jeżeli wybierzesz stelaże krzeseł o siedzisku głębokości zbyt dużej w stosunku do szerokości stołu, będziesz mieć problem z ich wsunięciem pod blat.

Rodzaj oparcia krzesła

Dobrze wyprofilowane oparcie krzesła, pozwoli Ci uniknąć bólu pleców. Również jego wysokość ma w tym przypadku znaczenie – stelaże krzeseł z wyższymi oparciami, są bardziej wygodne. Jednak mogą one optycznie zmniejszać pomieszczenie, dlatego warto pamiętać o zachowaniu zasady zgodnie, z którą oparcie krzesła powinno kończyć się około 20 cm powyżej blatu stołu.
Dobrze dobrane stelaże krzeseł, pozwolą Ci nie tylko użytkować je z zachowaniem maksymalnego komfortu, ale również będą stanowić ciekawy dodatek, dodający charakteru Twojej kuchni i jadalni. Pamiętaj jednak, że ważnym czynnikiem będzie jakość – wybieraj wysokogatunkowe stelaże krzeseł. Producent pomoże Ci w podjęciu właściwej decyzji w tej kwestii.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *