Meble drewniane – sposoby czyszczenia

Kluczem do tego, aby meble drewniane z powodzeniem służyły nam przez długie lata, jest ich właściwa pielęgnacja i czyszczenie. Ze względu na to, że drewno to materiał pochodzenia naturalnego, do jego konserwacji najlepiej sprawdzą się naturalne metody. Dlatego, dbając o meble drewniane dobrze jest sięgnąć do sposobów, które dobrze znane są naszym mamom i babciom.

Meble drewniane – jak usunąć z nich plamy?

Meble drewniane są bardzo podatne na zabrudzenia powstałe w wyniku wpływu wody. Wystarczy postawić na drewnianym blacie wilgotne naczynia, aby pojawiły się nieestetyczne plamy. Oczywiście najlepiej jest zapobiegać ich powstaniu, jednak jeśli już powstaną warto sięgnąć po odrobinę octu wymieszanego z oliwą. Ta mieszanka świetnie doczyści Twoje meble drewniane z plam po wodzie.

Meble drewniane z drzew owocowych – jak je czyścić?

Meble drewniane wykonane z drzew owocowych nieco różnią się w pielęgnacji od innych mebli. Otóż tego typu meble drewniane najlepiej czyścić… pastą do butów! Spróbuj, a przekonasz się, że ten produkt sprawdza się do tego doskonale!

Dlaczego meble drewniane nie lubią czyszczenia wodą?

Woda na drewnianych nawierzchniach powoduje plamy. Jej użycie podczas czyszczenia nie jest więc wskazane. Co innego jeśli chodzi o herbatę! Wystarczy zaparzyć ją w dzbanku i powstałym naparem wypolerować meble drewniane! Po takim zabiegu pamiętaj o wytarciu powierzchni do sucha, twoje meble drewniane długo pozostaną w dobrym stanie.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *